Beyaz Show’da yapılan PKK propagandasını iki tane kafadar savunuyor:

HDP ve malûm Cemaat. Hattâ Cemaat bu konuda HDP’yi bir adım geride bırakmış bulunuyor.

Programın yayınlandığı Kanal D, konuyla ilgili olarak yayınladığı açıklamada, programa bağlanan kişinin PKK propagandası yaptığını kabul etti ve “Bu provokasyona karşı Kanal D Yönetimi söz konusu kişiye dair tüm hukuki süreçleri işletecektir” dedi.

Programın sunucusu Beyazıt Öztürk de olaydan dolayı özür diledi ve “Arkasında böyle bir niyetin olduğunu bilemedik. Öğretmen olmadığı da ortaya çıktı.Gelen tepkileri anlayışla karşılıyorum. Ben de olsam tepki verirdim” dedi.

Görülmekte olan dâvâlarda FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) olarak adı geçen Cemaatin yayın organlarında ise, bu haber “Türkiye’yi duygulandıran öğretmen” başlığıyla ve PKK propagandası yapan konuşmayı överek verildi.

Daha sonra, programa bağlanan kişinin öğretmen olmadığı da ortaya çıktı. Ancak Cemaat bu konuda geri atmadı. Zaman gazetesinin sitesinde, “Bir Telefon Bağlantısı Kıyamet Kopardı” başlıklı haberde, PKK propagandası yapan kişinin konuşması yine övülerek verildi ve bu konuda gösterilen tepkiler yerildi. Haberde aynen şöyle denildi:

“Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız?” sorusuyla başlayan Çelik, “Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın.” dedi. Öğrencilerini terk eden öğretmenlere de seslenen Çelik, “Bir daha oralara nasıl dönecekler ve o çocukların gözlerinin içine nasıl bakacaklar?” diye sordu.  Sunucu Beyazıt Öztürk (Beyaz) anlatılanlara duyarsız kalmadı, stüdyodakilere alkışlatarak destek verdi. Bunun üzerine Beyaz ile ilgili sosyal medyada linç kampanyası başlatıldı. Olayın büyümesi üzerine, Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen A. Ç. ile görüşüldüğünü, proğramda konuşanın o öğretmen olmadığını açıkladı. Olay bununla da bitmedi. Kanal D de bir açıklama yaparak, kendisini öğretmen Ayşe Çelik olarak tanıtan kişinin konuklara sormak istediği, sorular alındığı ancak yayında bambaşka konuları dile getirdiği belirtildi. Açıklamada, Beyazıt Öztürk’ün istisnasız herkesin sevdiği, programında asla siyasete yer vermeyen, toplumun her kesimini kucaklayan tarzına rağmen bir provokasyonun içine çekilmeye çalışıldığı ifade edildi.”

Cemaat organlarının bu yayınından sonra, HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş da bir açıklama yaparak, Beyaz Show’da yapılan PKK propagandasını savundu.

Diğer yandan, Kanal D’deki programa telefonla bağlanarak PKK propagandası yapan kişinin daha önce FETÖ’ye bağlı bir kurumda çalıştığı da ortaya çıktı.

1 YORUM

  1. Hocam, duydunuz mu, cemaat gene rüya görmüş: Osman Şimşek “bir Kürt siyasetçiye” ikindi namazı kıldırırken herif arkadan “Hoca, ses!” diye bağırıyormuş. Gülen, “mazlumların acılarına duyarsız kaldınız, çektikleri çileleri dile getirmediniz” gibisinden tabir etmiş güya.
    “Cemaat PKK’ya destekte vites arttıracak ama öncesinde ‘mukaddes rüya’ afyonu vererek yolunu yapıyor, mensuplarını zihnen hazırlıyor” diye tabir ettim ben de.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız