Kitap Ehlinden bir kısmı da var ki, kitabı okurken dillerini eğip bükerler — tâ ki, okudukları şeyi kitaptan sanasınız. Oysa o kitaptan değildir. Bir de derler ki, “Bu Allah katındandır.” Oysa o Allah katından değildir. Böylece, bile bile Allah hakkında yalan söyleyip dururlar.

Hiçbir beşere yakışmaz ki, Allah ona kitap, hikmet ve peygamberlik versin de, sonra o, insanlara “Allah’ın yanı sıra bana da kul olun” desin! Bilâkis, o, “Halka öğrettiğiniz ve okuyup okuttuğunuz kitaba uyun da Rabbânîler olun” der.

O, size melekleri yahut peygamberleri rab edinmenizi de emretmez. Siz Müslüman olmuşken, onun size tekrar inkâra sapmayı emretmesi olacak iş midir?

Âl-i İmrân, 3:78-80

UTESAV organizasyonuyla gerçekleşmekte olan Kur’an Buluşmalarının 161. bölümünde, Âl-i İmrân sûresinin 78-80. âyetlerini okuyoruz.

13 Mayıs Cumartesi sabahı MÜSİAD Genel Merkezinde gerçekleşecek olan bu bölümde, bir yandan Hıristiyan ve Yahudilerin İlâhî kitapları tahrif etmekte kullandıkları taktikler ele alınırken, bir yandan da, peygamberlerin ümmetlerine “Rabbânîler olun” şeklindeki emirleri üzerinde durulacak.

UTESAV organizasyonuyla Erdemli İş Adamı projesi çerçevesinde Ocak 2013’ten bu yana sunumlu olarak cereyan eden haftalık Kur’an Buluşmaları, her Cumartesi sabahı saat 7:00 ile 9:00 arasında gerçekleşiyor.

Programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

Bu buluşmaya bizzat katılma imkânı olmayanlar, programı YouTube’un şu adresteki “Erdemli Hayat” kanalından canlı olarak takip edebilecekler:

https://www.youtube.com/channel/UC0Lk_fH45SkCr35I34PsoBw

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız