Magazin medyasının gözde isimlerinden Ece Vahapoğlu, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çocuklara yoga öğretecek.

Vahapoğlu’nun firması tarafından bu konuda yapılan müracaat kabul edilerek Bakanlığa bağlı genel müdürlüklere durum bildirildi ve gereğinin yapılması istendi.

Bakanlığın yazısına göre, Ece Vahapoğlu, Türkiye genelindeki tüm resmî ve özel anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğrencilerine yoga öğreterek “kendilerinin farkında olmalarını” sağlayacak.

Ece Vahapoğlunun www.ecevahapoglu.com adresindeki sitesinde Vahapoğlu tanıtılırken, kaleme aldığı kitaplardan da şu şekilde söz ediliyor:

“Çok satanlar listelerinde yer alan yedi kişisel gelişim kitabı ve bir romanı var. Sağlıklı Yaşam ve Spor üzerine dört kitabı var. İlk kitabı 23 yaşındayken yayınlandı. ÖTEKİ adlı romanı beş dile çevrildi.”

Beş dile çevrilen “Öteki” adlı roman ise, hayalî bir türbanlı kız ile hemcinsi arasındaki sapık ilişkiyi konu alıyor. Vahapoğlu’nun sitesinde bu kitapla ilgili tanıtım yazısından:

Türbanlı bir kız, öteki kesimden kız arkadaşına ilgi duyarsa . . . Ece Vahapoğlu’ndan aşk, ihanet, önyargılar, din, cinsellik, tabular ve bastırılmış duygular üzerine sarsıcı bir roman. Esin ve Kübra, aynı yaşlarda, yurtdışında aynı üniversiteden mezun olmuş, aynı şehirde, İstanbul’da yaşayan ama Türkiye’nin farklı yüzlerini, farklı yaşam tarzlarını temsil eden iki genç kadın. Aşk evliliği sürdüren, parlak bir kariyere sahip olan güzel sunucu Esin ile babasının şirketinde çalışan, İslami değerlere sıkı sıkıya bağlı tesettürlü Kübra, önce karşılıklı olarak “öteki’ni”, sonra da kendi benliklerini keşfediyorlar. Aralarındaki ilişki, hiç tahmin edilemeyen yerlere doğru sürüklüyor onları.

. . . Ece Vahapoğlu kaleme aldığı romanı Öteki ile bu güne değin kafanıza yer etmiş tüm kavramları yeniden sorgulatıyor. Öteki, Esin ve Kübra’nın sıra dışı dostlukları üzerinden, Türkiye’deki laik ve modern/dindar ve muhafazakâr bölünmüşlüğün kıvrımlarında dolaşıyor; her iki kesimdeki aşkları, evlilikleri, ihanetleri, dostlukları, iş ve eğlence dünyasını, kısacası “biz”i anlatıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız