Her türlü sapıklığı bünyesinde toplayan uluslarası mihrakların güdümünde organize edilen yürüyüş teşebbüsü fiyaskoyla sonuçlandı.

Amerikan ve — kendisinin de gay olduğu bilinen — İngiliz konsoloslarının desteği altında, Ramazan ortasında milletin değerlerine karşı alenî bir savaş ilânı şeklinde girişilen teşebbüs medyada ve halk arasında umulan desteği bulamadı.

Yasa dışı yürüyüşe Valilik izin vermedi. Sapıkların polise direnmesi üzerine çevik kuvvetin kalabalığı dağıtmasından Gezi olaylarındakine benzer malzemeler çıkarmaya çalışan malûm medyanın teşebbüsleri de Lady Gaga adlı beynelmilel bir fahişeden başka kimseden ses getiremedi. Sapıkların üzerine su sıkılması, sosyal medyada “Ramazan günü gusül abdesti aldırdık” şeklindeki esprilerle karşılandı.

Twitter’da sapıklar ve destekçileri tarafından başlatılan kampanya, kısa süre içinde ezici bir çoğunlukla sapıkların aleyhine döndü. Sapıkların Üç Aylarla alay eden pankartı, daha önce bayan polise karşı giriştiği alenî taciz ile gündeme gelen CHP’li vekilin yeldeğirmenine saldırırcasına sapıklar güruhunun serdengeçtisi edâsıyla ve arkadan destekle polis araçlarının üzerine çıkması, Kâbe’ye sapıkların bayrağını giydirmek ve balkondaki hacı dedenin elindeki AK Parti bayrağı üzerine sapıkların bayrağını montajlamak gibi teşebbüsler ise tepkileri daha da yoğunlaştırdı. Sapıklar güruhu, birkaç kavmin helâkine yetecek kadar bedduâyı bir Ramazan gecesinde üzerine çekmeyi başardı. Halen sosyal medya, Ramazan günü sergilenen bu hayâsız gösteriye karşı Müslüman halkın tepkisini dile getiren mesajlarla çalkalanmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız