PKK’nın siyasî bürosu olarak faaliyet gösteren HDP’ye bir “karagün dostu” daha çıktı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin HDP’li başkanı Gültan Kışanak’ı makamında ziyaret etti. Fotoğrafçılara çok neş’eli bir şekilde poz veren Kamalak-Kışanak ikilisi, daha sonra beraberindeki heyetlerle birlikte basına kapalı bir görüşme yaptı.

HDP’li belediyeler bir müddettir peş peşe devlete karşı alenî isyan bayrağını açarak merkezî otoriteyi tanımadıklarını ilân ediyorlar ve peş peşe tutuklanıyorlar.

7 Haziran seçimlerinde yüzde 2’lik oyu ile bir varlık gösteremeyen, ancak Ak Parti’nin tek başına iktidarını kılpayı önlemekle büyük bir iş başaran Kamalak, bu ziyaretiyle açık bir mesajı kamuoyuna iletmiş oldu:

“Kinimiz dinimizdir; kinimiz uğruna ülkeyi bölmek gerekiyorsa böleriz. Şeytanla ittifak gerekiyorsa hiç çekinmeyiz, onu da yaparız.”

Hatırlanacağı gibi, daha önce de yine bir başka kin ve nefret cemaatinin yayın organının başındaki kişi, HDP’li Kışanak’ı ziyaret etmişti. Bu ziyaret arkadan kapıdan girmek suretiyle gizlice gerçekleştirilmeye çalışılmışsa da hemen ortaya çıkmış ve ziyaret sırasında iki taraf arasında bazı belge alışverişleri yapıldığına dair basında haberler yer almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız