Paralel yapı, PKK’nın uzantısı olan HDP’yi fiilen desteklediklerini artık inkâr etmiyor.

Örgütün organlarında yapılan yayınlarda, CHP ve MHP’nin yanı sıra HDP’nin de desteklenmesi, açık açık telkin ediliyor.

Bu arada, paralel yapı mensuplarının Doğu ve Güneydoğudaki sandıklarda fiilen görev alacakları ve HDP hesabına faaliyet gösterecekleri de açığa çıktı.

Bu durum ise, paralel yapıya ait dershanelerin Doğu vilâyetlerinde PKK’ya eleman yetiştirmek için faaliyet gösterdiğini ortaya çıkardı.

Facebook’taki profilimizde bir gönderiye yorum yapan Salih Öcal, bu durumu şu sözlerle özetledi:

 

Hani dershaneler Doğuda PKK’nın önündeki en büyük engeldi? Hani Apo denen mahlûkun emriyle iktidar dersaneleri kapatıyordu? Ne oldu da veya kim bunları bir araya getirdi?

 

Geçtiğimiz günlerde, gazeteci görünümlü bir örgüt elemanının HDP görünümlü PKK’nın bir elemanına yaptığı ziyaret kamuoyuna yansıyınca örgüt bunu inkâr etmiş, daha sonra da çeşitli şekillerde tevil etmişti. Bu görüşmenin ayrıntıları ortaya çıktıkça, halen görülmekte olan dâvâlarda terör örgütü olarak adı geçen paralel yapı ile PKK arasındaki işbirliği daha da netleşiyor. Şu anda açıkça görünen ve her iki tarafça da inkâr edilmeyen manzara ise şöyle:

Seçimlere şaibe düşürmek için seferber olan iki terör örgütü, önümüzdeki seçimlerde fiilî bir işbirliği içindeler.

Bu fiilî işbirliğinin hangi yasa dışı eylemleri kapsayacağı ise kısmen açığa çıkmış olmakla birlikte, önümüzdeki günlerde daha da ayrıntılı bir şekilde netleşecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız