Onlara, nerede olurlarsa olsunlar bir zillet damgası vurulmuştur—ancak Allah’tan bir ahidle veya insanlardan ahidle bundan kurtulabilirler. Onlar Allah’ın gazabına uğramış ve sefalete mahkûm olmuşlardır. Bunun sebebi de Allah’ın âyetlerini inkâr etmeleri ve peygamberleri haksız yere öldürmeleridir. Zira isyan etmişler ve haddi aşmışlardır.

Âl-i İmrân, 3:112

Kur’ân-ı Kerim, Yahudilerin kıyamete kadar yakalarını bırakmayacak olan âkıbetlerini “zillet, meskenet ve Allah’ın gazabı” olarak haber veriyor ve bu âkıbetten ancak “Allah’tan veya insanlardan bir ahid almak şartıyla” kurtulabileceklerini bildiriyor.

MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde Kur’an Buluşmalarının yarınki (9 Aralık Cumartesi) bölümünde, bu İlâhî vaadi, şartlarıyla beraber inceleyeceğiz. Bu arada, Yahudilerin herşeye rağmen dünyanın gözü önünde işlemeye devam ettikleri cinayetler, İslâm ümmetinin bu cinayetler karşısındaki durumu gibi sorular da karşımıza çıkacak. Yine bu soruları da Kur’ân-ı Kerim’e arz ederek cevaplarını arayacağız.

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfının (UTESAV) “Erdemli İş Adamı” projesi çerçevesinde 2013 başından bu yana devam eden Kur’an Buluşmaları, Cumartesi sabahları saat 7:00-9:00 arasında MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde gerçekleşiyor.

Programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor. İleri saat uygulaması sebebiyle, yarınki Kur’an Buluşması öncesinde de sabah namazı 07:00’de kılınıyor ve arkasından kahvaltıya geçiliyor.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız