Bedduaları dönüp dolaşıp kendisini ve örgütünü bulan Fethullah Gülen, bir kamikaze denemesi daha yaparak yine bedduaya durdu.

Özgür Herkül” sitesinde yayınlanan Bamteli sohbetinde, örgütten ayrılanları “Müslümanlıklarından pişman olan” kimseler olarak niteleyen Gülen, örgütüne karşı önlem alan devlet yöneticilerinin  “Müslümanların üzerine gelen Haccaclar, Yezidler, melunlar” olduğuna hiç tereddütsüz inandığını belirterek, “Ey Rabb, Sen her şeyi görüyorsun, Semi’sin, Basîrsin, bunları yapan ve bu yapılanlar karşısında dilsiz şeytan gibi susan ne kadar insan varsa, evlerine ateşler sal, yerin dibine batır, en yakın zamanda kahr u perişan eyle. Kim olursa olsun, zırvasından zirvesine kadar hepsini yerin dibine batır!” şeklindeki sözleriyle meşhur şovlarından birini yaptı.

Bu arada, Gülen’in, “Rab” ismini izafetsiz olarak, Hıristiyan üslûbuna uygun bir şekilde telâffuz etmesi de dikkatleri çekti.

Hatırlanacağı gibi, Fethullah Gülen’in daha önce yaptığı “Biz çeteysek, örgütsek Allah bizim belâmızı versin! Eğer paralel devletsek bizim belâmızı versin” şeklindeki beddualar kendi örgütüne yönelik belâlar şeklinde kendisine dönmüştü. Bu konudaki haberimizi http://www.yazarumitsimsek.com/gulenin-duasi-tuttu/ adresinde okuyabilirsiniz.

Fethullah Gülen’in son beddua seansındaki sözlerinden başlıcaları şöyle:

Sanki yürüdüğü yol yanlışmış gibi, zalimlerin vesayeti altına girme, bir yönüyle onların güdümüne girme.. onların o mevzuda vereceği bahşişlerle satılma, peylenme.. arsa tahsisiyle peylenme, villa tahsisiyle peylenme, zengin olma imkanları bahşedilmek suretiyle peylenme… Peylenmeler hayvanlara mahsus şeylerdir. Ke’l’en’âmi bel hum edall. Kur’ân-ı Kerim buyuruyor.  İnsan bu seviyeye düşünce böyle peylenebilir hale gelince hayvan, belki hayvandan da aşağı demektir. Yürüdüğünüz yol doğruysa, o yolda başınıza gelen her şeye katlanmanız.

Hafizanallah, dönme, o yolda devrilme, bir yönüyle takılıp yolda kalma, uykuya dalma, bütün bunlar yürüdüğünüz yolda pişmanlığın işareti ve bu pişmanlık da Müslüman olmaya karşı pişmanlığın ifadesidir. “Keşke Müslüman olmasaydım!” demeye tekabül eder.

Ye’se düşmemeli.. inkisar yaşamamalı.. benim inkisarlarıma da belki iştirak etmemeli.. ama bir şeye iştirak edebilirsiniz: Siz de gece kalkın. Sekiz-on rekat teheccüd namazı kılın ve isterseniz şöyle de deyin: “Eğer bizim sağda solda derdest edilenkadınıyla erkeğiyle,  fakir talebeye burs verdiğinden dolayı, dünyanın 170 küsur ülkesinde okul yaptığından dolayı, bizim dil ve kültür bayrağımızı dalgalandırdığından dolayı, nam-ı celil-i Muhammedi’yi herkes tarafından saygıyla karşılanır hale getirdiğinden dolayı ‘terör örgütü’ denerek derdest ediyorsa bu insanlar hafizanallah, derdest ediliyorsa, diyebilirsiniz yani bunu: Allahım onlar bu işlerinde haklıysa, zerre kadar hakları varsa, onda bir hakları varsa, Sen o okulları da, o okullarda çalışanları da yerin dibine batır. İhlas yoksa, rıza-ı ilahi yoksa, aşk u iştiyak-ı ilahi yoksa, yerin dibine batır. Yok şayet onda bir karşı taraf bu mevzuda haksızlık yapıyor, masum insanların üzerine gidiyorsa -ey Rabb, Sen her şeyi görüyorsun, Semi’sin, Basîrsin- bunları yapan ve bu yapılanlar karşısında dilsiz şeytan gibi susan ne kadar insan varsa, evlerine ateşler sal, yerin dibine batır, en yakın zamanda kahr u perişan eyle. Kim olursa olsun, zırvasından zirvesine kadar hepsini yerin dibine batır Allahım!.”

Ben bunu derken, hak ve hakikat yolunda yürüyen insanların ihlasla, rıza-ı ilahi istikametinde, Allah’a karşı aşk u iştiyakla yürüdüklerine samimi inandığımdan dolayı tereddüt etmeden söyledim. Ve karşı tarafın bu mevzuda Haccaclar, Yezidler, melunlar gibi Müslümanların üzerine geldiğine onda on inandığımdan dolayı söyledim. Yoksa adetimizde tel’ine bedduaya “amin” deme yoktur; kendine bedduaya “amin” deme yoktur;  değil tel’in ve beddua.

***

3 YORUMLAR

 1. “Ey Rab” tuhaf hakikaten. Benim de aklıma doğrudan muharref İncil’in Türkçe tercümelerini getirdi.
  Bir de hocanın Resulullah SAV ve Said Nursi hazretlerine lakap taktığı gibi Anadolu’ya da (belki Türkiye’ye) lakap takması dikkatimi çekti. İki üç videosunda denk geldi, Kapadokya diyor, Kapadokyalılar diyor. Türkiye demenin ne mahzurunu görüyorsa artık! Gerçi tam da diyemiyor, acayip bir telaffuzu var: Gapağdohya, Kabağdogya : )

 2. Meğer Kapadokya, son beddua videosu “Sıfır Sorun”da da geçiyormuş.
  15:34’te başlıyor: “Antrparantez, umum adına konuşuyorum. Umum İslam toplumu adına. Kabadokya sakinleri, oradaki serkârlar adına konuşuyorum… Evet.”
  Erdoğan’a laf sokmak için haçlıları bile aklaması da çok acayip. Güya haçlı sürüleri camilere, imamlara, kadınlara ilişmemiş! Yav, senin o haçlı dostların, yalnız Müslümanları değil; Yahudileri, ortodoks Bulgarları, Bizanslıları bile kırıp geçirmiş! Ayasofya’da patriğin tahtına fahişe oturtmuşlar! Aç kalınca Müslüman cenazelerini yemişler!
  Gerçi niye şaşırıyorum ki? AKP’ye laf sokmak için Ebu Cehil’e bile mert diyebilmiş adamdır bunlar!
  Ha, aynı hocanın ara sıra çıkıp “mübalağa zımni yalandır” dediğini duyunca şaşırmayın, dün dündür, bugün bugündür, mazereti var, asabidir o!
  Aslında belki çok da kızmamak lazım, bir ara “gavura gavur denmeyecek” kabilinden
  haçlı kelimesini telaffuz edemiyordu, o bakımdan gelişme var:
  “Doğuya geldikleri zaman da, bir kısım bilmem ne seferleri halinde, o zaman da değişik şeyleri yakmışlar ve tahrip etmişler bunun gibi.”
  “Ebu Cehil Kıtalar Dolaşıyor” 32:17

  Haçlı Seferleri değil “bilmem ne seferleri”! Aman haçlı dostlarımız gücenmesin!
  “Camileri yakmışlar” da demiyoruz, ayıp olur! “Değişik şeyleri yakmışlar” diyoruz!

  Nerden baksan tutarsızlık…

 3. İşte Risale-i Nurlara perde olmanın ve cemaatine okutmamanın, ayrıca farklı çığır açmanın dünyevî-uhrevî neticeleri!.. Allah o cemaatin içindeki masum ve saf olan kimselere artık uyanmayı ve Risalelerin yoluna dönmeyi nasib etsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız