Bir zaferin ne ile ölçüleceğini anlatan en güzel tariflerden biri, Orison Swett Marden’e ait. Şöyle diyor Marden:

“Zafer, neyi başardığınıza bakarak ölçülmez. Zafer, bu başarıyı kazanırken karşılaştığınız muhalefet ve kahredici talihsizliklerle mücadele ederken sergilediğiniz cesaretle ölçülür.”

Bugün Türkiye’de gelinmiş olan ve sadece ülke için değil, İslâm âlemi için de büyük ümitler vaad eden noktayı bu ölçü ışığında değerlendirenler, kazanılmış olan zaferin büyüklüğünü takdir etmekte zorlanmayacaklardır.

Fakat İlâhî kader bundan daha da büyük bir zaferi hazırladığına dair işaretler veriyor.

Çünkü muhalefet bütün zamanların en şiddetli muhalefeti.

İçeride, birbirlerinin en yaman hasmı olarak görünen odaklar bile amansız bir muhalefet cephesi kurma aşkıyla bir araya geldiler.

Dışarıda, Türkiye’nin ve İslâm âleminin ne kadar düşmanı varsa, hepsi de açıkça bu muhalefet cephesinin arkasında, uluslararası bir cephe halinde birleştiler ve bunu da saklamıyorlar.

İç ve dış düşmanların tümü, milletin ve İslâm âleminin şahlanışı anlamına gelen bir gidişi durdurmak için şeytana akıl hocalığı yapacak bir maharet ve yüzsüzlükle kurmadık tuzak bırakmıyor.

Bunların karşısında da, kahredici talihsizliklerle mücade eden inanmış adamların şimdiye kadar sergilediği ve sergilemeye devam ettiği, gelecek nesillerin dillerine destan olacak nitelikte cesaret örnekleri var.

Bütün bu belirtiler, önümüzdeki günlerde bu millete nasip olacak yeni bir zaferin büyüklüğünü işaret ediyor.

İnşaallah hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız